Операції на повіках

Халазіон
Халазіон - зона локального запалення в хрящі повіка, що виникає після закупорки вивідних проток сальної залози. Це видимий, чітко окреслений підшкірний вузлик в повіці. Якщо халазион лікується через 3-4 тижні медикаментозного лікування, то можливо його видалення. Виконується розріз і вишкрібання вмісту (кюретаж).
Виворіт повіка
Виворіт повіка - виворіт назовні краю повіка, може супроводжуватися сльозотечею, подразненням ока або повіка.

Причина: вікової, паралітичний, рубцевий, алергічний, механічний, вроджений. Запалений, вивернутий край повіка лікується теплими компресами і антибактеріальної маззю. В якості тимчасового заходу можна підклеювати повіки в правильному положенні лейкопластиром. Радикальне лікування зазвичай вимагає хірургічного втручання.
Заворот повіка
Заворот краю повіка, при якому вії звернені до ока і контактують з рогівкою.

Причина: вікової, рубцевий, спастичний, вроджений. Тимчасовим заходом може служити відвернення краю повіка від ока і підклеювання його лейкопластиром. Для постійної корекції часто необхідне хірургічне лікування.
Блефаропластика
Пластика верхніх і нижніх повік (блефаропластика)

Блефаропластика (від грец Blepharon - повіко) це косметична операція усунення надлишків шкіри і жирової тканини в області верхніх і нижніх повік, одна з найдавніших косметичних операцій. Згадки про операції висічення надлишків шкіри повік є в роботах Авіценни. Ця операція дозволяє усунути «мішки» під очима, складки і зморшки навколо очей, однак, не усуває дрібні мімічні зморшки.

З естетичною метою проводяться операції з приводу блефарохалазіса ( «нависання» шкіри верхніх повік), жирових гриж ( «мішків») нижніх повік зовнішнім і внутрішнім доступами, в тому числі-без зовнішніх розрізів, а також видалення епікантуса і формування «європейської складки».

Використання мікрохірургічної технології і шовного матеріалу дозволяє проводити операції мінімально травматично для тканин. Це перешкоджає грубому рубцюванню і дозволяє отримати кращий косметичний ефект.
Коли показана блефаропластика?
Очі є естетичним центром особи, тому пластика повік застосовується як для поліпшення зовнішнього вигляду в цілому, так і для усунення ознак старіння в цій області.
Які ознаки старіння усуває блефаропластика?
Надлишки шкіри і жирової тканини в області верхніх повік (нависають шкірні складки) і нижніх повік ( «мішки» під очима).
Що досягається за допомогою блефаропластики?
Очі грають найважливішу роль в спілкуванні людей і є областю, на яку, перш за все, звертають увагу. Не випадково більшість декоративної косметики, що продається в світі, призначена саме для повік. Однак у багатьох випадках естетичні дефекти цій галузі можна виправити тільки хірургічним шляхом. На консультації хірурга можна отримати вичерпні відомості про можливості блефаропластики в тому чи іншому випадку. Часто естетичний ефект буває дуже виражений, але завжди потрібно пам'ятати що, як і за будь-якої косметичної операції, можливо лише поліпшення існуючого стану. Очікування абсолютної досконалості нереалістично.
Чи необхідна госпіталізація?
Блефаропластика проводиться без госпіталізації, під місцевою анестезією.
Як проводиться операція?
Існує велика кількість методик естетичної блефаропластики. Методи операцій можуть сильно відрізнятися в різних ситуаціях і залежать від наявних умов, вираженості ознак старіння, надлишків шкіри і жирової тканини, а також рішення хірурга.

Класичні методики блефаропластики припускають розрізи шкіри верхніх і нижніх повік, що розташовуються уздовж природних складок і видалення надлишків шкіри і випинань жирової тканини. Розрізи вшиваються косметичним швом.
Чи залишаються рубці після операції?
Рубці - неминучий наслідок розрізів шкіри і подальшого загоєння. Однак рубці залишаються після блефаропластики знаходяться в природних складках і майже непомітні. Шов верхньої повіки розташовується в природній складці і при відкритих очах не видно, шов нижнього повіка проходить під віями. Крім того, через деякий час після операції рубці бліднуть і можуть практично зникнути.
Що можна очікувати після операції?
Блефаропластика надає особі більш молодий, енергійний вигляд. Погляд стає більш виразним і привабливим. Абсолютна симетрія не може бути гарантована, оскільки людина має природну асиметричність.
Які ускладнення бувають після блефаропластики?
Протягом 2-3 тижнів може бути помітний набряк тканин. Синці зазвичай проходять через 7-14 днів після операції. Щоб уникнути ускладнень, необхідно ретельно дотримуватися рекомендацій хірурга.
Скільки триває післяопераційний період?
Шви знімають на 3-5 добу після операції, протягом 1 доби захисні наклейки прикривають лінію шва. Через 7 днів можна користуватися декоративною косметикою. Сонцезахисні окуляри захищають не тільки від ультрафіолету, але і від сторонніх поглядів, тому рекомендується їх використовувати протягом 1-2 тижнів після операції.