Публікації для пацієнтів - КНП «Обласна офтальмологічна лікарня» МОР

Нарощування вій: безпечно?

Нарощування вій: Безпечно?
Безумовним трендом сьогодення є густі, пишні вії, проте не кожна пані може від народження похвастатися такими. І тут справжньою паличною-виручалочкою стало нарощування вій, що за зовсім короткий час, зробить ваш погляд більш ефектим. Проте чи насправді так все просто і безпечно? Пропоную вам подивитися на ситуацію з точки зору офтальмологів.
-Перш за все штучні вії це додаткове джерело можливої інфекції. На них можуть затримуватися частинки бруду, косметики, що при неналежному догляді може призвести до запальних захворювань ока
-неможливо завчасно виключити алергічну реакції на матеріали необхідні для нарощування вій
- штучні вії підвищують ризик розвитку синдрому сухого ока. На це є декілька причин, однією з них є неправильно підібані вії за довжиною, що зумовлює підвищене випаровування слізної плівки.
-якщо ви маєте запальні захворювання повіки: блефарити, дисфункцію мейбомієвих залоз, нарощенні вії будуть погіршувати перебіг захворювання, тому варто відмовитися від цієї ідеї.
Крім того сама процедура нарощування може призводити до ураження очей. Досить не поодинокими є випадки коли жінки звертаються до офтальмологів з приводу почервоніння очей, що виникло внаслідок потрапляння клею для нарощування вій в око.
Любі паняночки, якщо трапилося так, що під час нарощування вій клей потрапив у око, необхідно припинити процедуру, промити око великою кількістю води і одразу звернутися до офтальмолога. Не потрібно займатися самолікуванням і призначати самостійно препарати. Цим ви можете згаяти час необхідний для надання адекватного лікування, що може призвести до незворотньої втрати зору.
Тому вирішувати Вам, що більш цінне: гарні вії чи здоров'я очей
Якщо Ви вирішили нарощувати вії, надайте перевагу кабінетам або салонам краси ( ризик винекнення небажаних ефектів вищий у майстра вдома, крім того при їх виникненні важко вимагати відповідальності у майстра вдома) Не намагайтеся економити на процедурі, якість матеріалів має значення! Перевірте, щоб усі матеріали, які використовуються, були сертифікованими.
P.S. На фото око однієї нашої коліжанки, що полюбляє нарощувати вії і яка продовжує це робити попри те, що клей для вій потрапляв їй в око вже декілька разів. Саме вона надихнула нас на створення цього посту)