Публікації для пацієнтів - КНП «Обласна офтальмологічна лікарня» МОР

Ураження очей при цукровому діабеті

Ураження органа зору при цукровому діабеті- це одна із основних причин інвалідизації працездатного населення у світі. До офтальмологічних ускладнень цукрового діабету належать діабетична ретинопатія та діабетичний макулярний набряк (набряк сітківки у центральній зоні, яка відповідає за гостроту зору).
Діабетична ретинопатія -ускладнення цукрового діабету, яке на ранніх стадіях захворювання не викликає скарг у пацієнта, тож людина тривалий час може не звертатися до офтальмолога. Порушення гостроти зору, або навіть втрата зору, вже відбуваються на пізніх стадіях діабетичної ретинопатії у так званій проліферативній стадії, що характеризується масивним та інтенсивним утворенням судин, які не здатні виконувати свою функцію. Найчастіше це призводить до крововиливів у скловидне тіло (гемофтальм), вторинної неоваскулярної глаукоми та проліферативної вітреоретинопатії із подальшим відшаруванням сітківки, що при несвоєчасному лікуванні призводить до незворотньої втрати зору.
Основним методом лікування діабетичної ретинопатії на даний час являється панретинальна лазерна коагуляція сітківки.
Діабетичний набряк центральної зони сітківки являється ще одним офтальмологічним ускладненням цукрового діабету і характеризується утворенням так званої неоваскулярної мембрани, що призводить до набряку сітківки. Захворювання характеризується різким зниженням гостроти зору.
Основним методом лікування діабетичного макулярного набряку є інтравітреальне введення (у скловидне тіло) anti-VEGFпрепаратів («Айлія»).
Варто пам’ятати,що кожній людині після встановлення діагнозу цукрового діабету, необхідно відразу же пройти огляд офтальмолога і проходити такі огляди 1 раз на рік!! При встановленні діагнозу діабетичної ретинопатії:
-непроліферативна стадія- 1 раз на 6 місяців
-препроліферативна стадія-1 раз на 3 місяці
-проліферативна стадія-1 раз на місяць